PEELINGI MEDYCZNE - CHEMICZNE





Peelingi są gamą zabiegów prowadzących do złuszczenia warstw naskórka i części skóry właściwej, usuwając w ten sposób defekty kosmetyczne i/lub zmiany chorobowe zlokalizowane w obrębie naskórka lub naskórka i skóry właściwej.
Cel ten osiąga się na kilka sposobów (podział peelingów ze względu na rodzaj):

Zabieg złuszczania chemicznego, zwany popularnie peelingiem (z ang. peel- złuszczać, zedrzeć, obrać) jest obecnie jednym z najbardziej wszechstronnych zabiegów jakie oferuje nowoczesna dermatologia estetyczna. Inne określenia peelingu to: abrazja, złuszczanie, chemabrazja, ablacja, chemeksfoliacja.
Polega on na kontrolowanej aplikacji różnych związków chemicznych o właściwościach złuszczających. Należą do nich roztwory kwasów, które różnią się pod względem budowy chemicznej, różnią się swą mocą w procentach czyli poziomem wartości pk oraz są różnie zbuforowane, czyli mają różny poziom pH.
Najczęściej używane do peelingów chemicznych związki to: kwas glikolowy, salicylowy, pirogronowy,migdałowy, trójchlorooctowy (TCA), retinowy oraz mieszanki różnych preparatów, stosowane w zależności od oczekiwanej głębokości złuszczania.

Naskórek składa się z kilku warstw komórek ułożonych jedna na drugiej. Stosując peelingi medyczne można usuwać w sposób kontrolowany poszczególne warstwy naskórka i/lub skóry właściwej regulując głębokość złuszczania. Peelingi medyczne - chemiczne skutecznie odmładzają skórę, poprawiają jej kondycję i napięcie. Likwidują drobne zmarszczki, blizny potrądzikowe i zaskórniki, łagodzą aktywny trądzik, likwidują przebarwienia, zmniejszają rozstępy skórne. Mogą być wykonywane na skórze twarzy, dekoltu, pleców, ramion, rąk, dłoni, pośladków, nóg, brzucha.

Odpowiednio dobrane peelingi pozwalają usuwać warstwy naskórka lub/i skóry właściwej na różnej głębokości - w ten sposób naskórek dostaje sygnał, że trzeba odbudować to, co zostało złuszczone, komórki pobudzane są do szybszego wzrostu. Odnawiające się warstwy są wolne od szpecących zmian, ale poprawa stanu skóry zależy od głębokości występowania uszkodzenia.

W celu uzyskania lepszych i trwalszych efektów zaleca się wykonywanie peelingów w seriach lub w przypadku niektórych peelingów kontynuuje się terapię dermokosmetykami w warunkach domowych. Najlepszą porą roku do bezpiecznego wykonywania peelingów jest jesień, lekka zima i wczesna wiosna. Rekonwalescencja po zabiegu zależy od rodzaju wykonywanego zabiegu i głębokości uszkodzenia skóry. Złuszczanie może być prawie niedostrzegalne, drobnootrębiaste, może być zaczerwienienie i podrażnienie trwające kilka dni, aż po silne zaczerwienienie i płatowe złuszczanie kilkudniowe.


Wskazania do peelingów chemicznych:

Przeciwwskazania:

Kwalifikacja do zabiegu obejmuje:

Przygotowanie do zabiegu:

Efekty uboczne i powikłania:

Peelingi medyczne są atrakcyjnymi zabiegami upiększającymi i leczniczymi za sprawą wyraźnych efektów, przystępności, umiarkowanych cen oraz niewielkiej inwazyjności. Peelingi lekarskie są jednak na tyle głęboko działającymi zabiegami, że w przypadku nieumiejętnego zastosowania lub niewłaściwego doboru do danej cery istnieje ryzyko wystąpienia powikłań. Dlatego mogą być wykonywane tylko przez wykwalifikowanego lekarza lub kosmetologa.

Uwaga!
W przypadku pojawienia się jakichkolwiek powikłań należy niezwłocznie skontaktować się z kosmetologiem lub lekarzem w gabinecie.


Zalecenia ogólne po peelingu chemicznym:

Czym się różni peeling medyczny od peelingu kosmetycznego?

Preparaty - kwasy stosowane w peelingach medycznych mają znacznie mocniejsze i efektywniejsze działanie na skórę, gdyż posiadają wyższe stężenia, moc i niższy, bardziej kwasowy odczyn pH. Dlatego po zabiegu efekty są zdecydowanie lepsze niż po delikatnych peelingach stosowanych w salonach kosmetycznych. Silniejsze i bardziej skuteczne peelingi medyczne mogą być stosowane dzięki możliwości zapewnienia odpowiedniej opieki lekarskiej przed i pozabiegowej. Ponadto peeling medyczny często jest częścią terapii lekarskiej, w której stosuje się dodatkowo odpowiednie dermokosmetyki lub leki. Często przed peelingiem lub bezpośrednio po by zwiększyć efekt pozabiegowy lub dla podtrzymania uzyskanego efektu zaleca się wykonywanie zabiegów kojarzonych spośród szerokiej oferty zabiegów kosmetologii leczniczej. Są to stosowane w zależności od problemu i potrzeby:

Proponujemy szeroki wybór peelingów chemicznych renomowanych firm zajmujących się produkcją peelingów. Stosowane przez nas peelingi są bezpieczne i skuteczne, a wykonują je certyfikowani do danego zabiegu specjalista Kosmetolog lub lekarz.