MEDYCYNA ESTETYCZNA jest jedną z najmłodszych gałęzi medycyny. Nie jest nauką tajemną. Korzysta z osiągnięć medycyny, dysponuje swoimi protokołami, współpracuje z innymi pecjalnościami i ma na celu nie tylko korekcję, ale przede wszystkim prewencję, czyli zapobieganie pojawieniu się problemów estetycznych i funkcjonalnych. |
|
Medycyna estetyczna powstała z potrzeby czasów i na skutek zapotrzebowania społeczeństwa, żyjącego dłużej i chcącego żyć przez długie lata w dobrej formie fizycznej i estetycznej. Oparta jest na zaawansowanych naukowych i medycznych technikach wykorzystywanych do wczesnego wykrywania, profilaktyki, leczenia i powstrzymywania chorób i procesów związanych z wiekiem i starzeniem się. | |
Opracowane w ostatnich latach zabiegi i metody leczenia pozwalają na bardzo precyzyjną i delikatną korektę
defektów urody, nawet w zakresie pojedynczych zmian. Zabiegi są nieinwazyjne, bezbolesne, nie pozostawiają
śladów po leczeniu. Właściwie dobrane i zastosowane pozwalają osiągnąć spektakularne efekty w walce z:
|
W ostatnich latach znacznie wzrosło w Polsce zainteresowanie kosmetologią i medycyną estetyczną. Dzisiaj oprócz tradycyjnych zabiegów kosmetycznych, kosmetolodzy proponują szereg zbiegów z dziedziny kosmetologii estetycznej i leczniczej, a lekarze dysponują w swoich gabinetach szeregiem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zabiegi te w wielu przypadkach stanowią nieodzowną pomoc dla pacjenta w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry, a także pomagają zatuszować, a nawet pozbyć się dokuczliwych wad estetycznych.
Zapraszamy Państwa do korzystania z naszych usług.
Medycyna estetyczna - dział medycyny, zajmujący się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych poprzez działania zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na profilaktykę starzenia się skóry, w kolejnym etapie natomiast rekonstrukcyjne, mające odtworzyć stan sprzed tego procesu. Poza problematyką starzenia medycyna estetyczna zajmuje się również korektą szeroko pojętych defektów estetycznych o rozmaitym podłożu, takich jak: blizny, zapadnięte policzki, zbyt małe piersi, miejscowa otyłość, cellulit, rozstępy, i wiele innych mogących wpłynąć na dyskomfort płynący z własnego wyglądu. W odróżnieniu od chirurgii plastycznej, opiera się wyłącznie na pozachirurgicznych zabiegach. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie wymagają pobytu w szpitalu i są wykonywane ambulatoryjnie.
Medycyna estetyczna pojawiła się w latach 70. XX wieku. Za jej ojca uważa się endokrynologa Jean Jacques Legranda, który w 1973 r. w Paryżu założył - pierwsze tego typu - Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. Do Polski dotarła w latach 90. XX wieku. Przy Polskim Towarzystwie Lekarskim powstała w tym okresie Sekcja Medycyny Estetycznej, pierwsza rodzima organizacja na rzecz popularyzacji medycyny estetycznej w środowisku medycznym i poza nim.
Pomimo, że kojarzona bywa ze specjalnością dermatologa, medycyna estetyczna tak naprawdę nie ma swojej specjalizacji, a lekarzem medycyny estetycznej może zostać dokształcający się w tej dziedzinie lekarz każdej innej specjalności.