ZABIEGI POLECANE DLA MĘŻCZYZN

Wszystkie nasze zabiegi skierowane są także dla mężczyzn. Dobór zabiegów pielęgnacyjnych i kuracji kosmetycznych oraz zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej zaproponują Panom - naszym klientom kosmetolog i lekarz medycyny estetycznej - naturalnie po wnikliwej diagnozie typu skóry, po analizie możliwości i naprzeciw oczekiwaniom Panów.
Dla Panów ceniących sobie nowoczesność oraz atrakcyjny wygląd przygotowaliśmy specjalne zabiegi.


ZABIEGI Z ZAKRESU KOSMETYKI TRADYCYJNEJ

ZABIEGI NA STOPY I DŁONIE


ZABIEGI NA CIAŁO


ZABIEGI Z DZIEDZINY KOSMETOLOGII I MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Czy dbałość o wygląd, pielęgnacja twarzy, zabiegi leczące różne problemy i poprawiające niedoskonałości skóry, to szaleństwo i zachowanie niegodne prawdziwego mężczyzny? Ależ skąd! To stereotyp!

Przecież o męskości nie świadczą przedwczesne zmarszczki, łuszcząca się skóra, plamy i krosty. Charyzma mężczyzny i charakter tkwi w jego wnętrzu. Wygląd jest dodatkiem, uzupełnieniem prawdziwego ego.

Zawsze lepiej wyglądać dobrze i być zadbanym niż wyglądać źle i niedbale. Współcześni mężczyźni w równym stopniu co kobiety dbają o swoją skórę i wizerunek.



SKÓRA MĘŻCZYZNY JEST INNA NIŻ SKÓRA KOBIET


Różnice psychologiczne

Mężczyźni odmiennie niż kobiety podchodzą do kwestii dbałości o skórę. Statystycznie mężczyzna poświecą dziennie około 10 minut na zabiegi pielęgnacyjne. Dlatego też kosmetyki dla panów powinny być łatwe i wygodne w użyciu. Do tego muszą one mieć odpowiedni zapach i konsystencję (stąd konieczność produkowania specjalnych linii kosmetycznych przeznaczonych dla panów).


Różnice morfologiczne

Różnice te wynikają m.in. z działania hormonów męskich oraz nieco odmiennej morfologii naskórka. Androgeny u mężczyzn i estrogeny u kobiet determinują różnice w strukturze i funkcjonowaniu skóry:

- Naskórek mężczyzny jest 15 - 24% odporniejszy - ponieważ posiada on większą liczbę pokładów komórek w warstwie rogowej naskórka do 32, podczas gdy w warstwie rogowej skóry kobiety jest tych warstw 14-20. Dlatego skóra mężczyzn jest mniej wrażliwa na dotyk, temperaturę i ból. Poza tym codzienne golenie się przez panów uruchamia reakcje obronne ich skóry i "hartuje" ją.

- Skóra właściwa mężczyzny jest także odporniejsza gdyż posiada więcej włókien sprężystych i większą ilość włókien gładkich ()większa ilość kolagenu elastyny)

- Tkanka podskórna u mężczyzn ściśle spaja się ze skórą właściwą. Struktura ta różni się od struktury skóry kobiecej. Tym właśnie tłumaczy się fakt, że zwykle panowie nie mają cellulitu.

Skóra mężczyzny różni się od kobiecej i wymaga innego traktowania. Jest o 20% grubsza, wykazuje większą jędrność i elastyczność dzięki większej ilości kolagenu i elastyny. Jednak stres, palenie papierosów, picie alkoholu, opalanie powodują stopniowe powstawanie zmarszczek, opuchnięć i obwisłej skóry.
Większe ukrwienie decyduje o problemie rozszerzonych, a z upływem czasu, pękających naczyń krwionośnych.

Dużą rolę odgrywają hormony płciowe - androgeny, które decydują o bardziej rozwiniętym układzie włosowatym oraz wpływają na większą ilość i aktywność gruczołów łojowych. Wzmożona praca gruczołów decyduje o większej produkcji sebum. Wydzielina ta czyni męską skórę bardziej odporną na działanie czynników zewnętrznych z jednej strony, z drugiej z kolei sprawia, że większość mężczyzn ma skórę mieszaną z tendencją do tłustej.


Różnice w procesie starzenia się skóry mężczyzn i kobiet

Proces starzenia się skóry przebiega różnie w przypadku obu płci. Skóra męska jest generalnie odporniejsza i dzięki wzmożonemu działaniu gruczołów łojowych lepiej chroniona. Jej starzenie następuje jednak szybciej. Zmarszczki pojawiają się dość wcześnie i są bardziej widoczne w grubszym naskórku.
Z wiekiem grubość skóry u mężczyzn zmniejsza się szybciej niż u kobiet. Podobnie jest z elastycznością. Poza tym, andropauza przebiega łagodniej niż menopauza u kobiet i ma tym samym mniejszy wpływ na równowagę procesów zachodzących w skórze.


Zabiegi pielęgnacyjne mężczyzn

Skóra mężczyzny narażona jest podobnie jak skóra kobiet na działanie czynników atmosferycznych takich jak zimno, słońce, wiatr czy zanieczyszczenie powietrza. Poddawana jest też (w większości przypadków) codziennemu zabiegowi golenia zarostu. Zabieg ten "atakuje" powierzchniowe warstwy naskórka i podrażnia gruczoły łojowe. Funkcje ochronne skóry są w ten sposób zakłócane i nadmiernie wykorzystywane. Zniszczeniu ulega płaszcz hydro-lipidowy skóry i redukuje się warstwa rogowa naskórka. Zachodzi więc konieczność zrównoważenia funkcji skóry i odtworzenia płaszcza hydro-lipidowego poprzez intensywne, dogłębne nawilżanie.
rugim, istotnym problemem jest łagodzenie podrażnień ezynfekcja skóry oraz unormowanie pracy gr czołów łojowych. atego mężczyznom należy zaproponować o powiednie zabiegi kosmetyki pi lęgnacyjnej i upiększającej, zabiegi z dziedziny kosmetologii leczniczej z zakresu medycyny est tycznej. Powinny być to zabiegi dobrane indywidualnie, odpowiadające różnego odzaju potrzebom skór i normalizujące ewentualne zaburzenia.


Kiedy i jak dbać o skórę na twarzy?
Cel zabiegów:

Cennik
Dla mężczyzn i kobiet obowiązuje ten sam cennik.
Cen należy szukać przy opisach wybranych zabiegów.