MASAŻ I DRENAŻ LIMFATYCZNY TWARZY, SZYI I DEKOLTU




MASAŻ TWARZY, SZYI I DEKOLTU

Masaż kosmetyczny jest stosowany przede wszystkim w celach profilaktyczno-pielęgnacyjnych. Podtrzymuje elastyczność mięśni i skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek.Masaż to rodzaj mechanicznego oddziaływania za pomocą zespołu ruchów na skórę i położone pod nią tkanki, mięśnie i narządy.
Masaż twarzy, szyi i dekoltu zaleca się osobom po 25. roku życia. Generalnie masaż robi się przed zabiegiem oczyszczania skóry, ale nie jest to żelazna zasada. Na przykład w przypadku skóry delikatnej i suchej czasem lepiej zrobić masaż po oczyszczeniu, aby ją "uspokoić". Masaż twarzy, szyi i dekoltu wraz z drenażem limfatycznym może stanowić odrębny zabieg odżywczo relaksujący lub może być połączony z innymi zabiegami.

W naszym gabinecie przy masażu włącza się muzykę relaksacyjną, aby umilić czas zabiegu. Masaż kosmetyczny twarzy trwa ok. 20 minut, do pół godziny maksymalnie, z drenażem limfatycznym do 45 minut. Masaż jest indywidualnie dostosowany do stanu skóry (zwłaszcza jej uelastycznienia i grubości podściółki tłuszczowej skóry), rodzaju cery i jej potrzeb. Ma to również wpływ na liczbę poszczególnych elementów masażu - może być więcej np. ruchów głaskania czy ugniatania niż oklepywania. Delikatny masaż działa uspokajająco i przeciwbólowo, mocniejszy zaś pobudza i drażni (stymuluje).


Zalety masowania

W sensie fizjologicznym masaż działa bezpośrednio (miejscowo) i pośrednio przez odruchy na centralny układ nerwowy. Jego działanie miejscowe, bezpośrednio na tkanki, które masujemy, powoduje zaróżowienie skóry, pobudzenie krążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych. Daje to lepsze dotlenienie, zwiększa się bowiem dopływ krwi tętniczej do tych masowanych obszarów. Masaż także lekko złuszcza warstwę rogową naskórka, ułatwiając oddychanie skórze i szybsze wchłanianie zastosowanych preparatów. Mechanizm drażnienia górnych warstw skóry pobudza je do odnowy, wzmacnia elastyczność skóry i mięśni, przeciwdziałając tworzeniu się zmarszczek.
W sensie pośrednim masaż pobudza ogólnie układ krwionośny i limfatyczny, usprawnia mięśnie i pracę serca, oddziałuje również na układ nerwowy i hormonalny.

Dzięki systematycznemu wykonywaniu masażu twarzy skóra staje się jędrniejsza, gładsza i wygląda młodziej. Dzięki masowaniu twarzy, zmarszczki i linie mimiczne ulegają rozluźnieniu, a co za tym idzie zmniejszeniu, poprawia się krążenie krwi, skóra nabiera właściwej wilgotności, wszelkie toksyny łatwiej są usuwane, a twarz znowu zaczyna promienieć blaskiem.
Oprócz tego, masaż twarzy okazuje się być prawdziwym antidotum na męczące migreny, zespół napięcia przedmiesiączkowego, bóle zatok, czy wzmożony stres.


Podczas masażu twarzy, szyi i dekoltu można zastosować wiele preparatów. Przede wszystkim wykorzystuje się kremy do masażu, np. z wyciągiem z arniki, chlorofilowy żel intensywnie nawilżający. Można też wzbogacić ten zabieg - w zależności od potrzeb skóry - innymi preparatami: ampułkami, koncentratami odżywczo-regenerującymi ze specjalnie dobranymi substancjami aktywnymi. Można także wykonać masaż z wybraną maseczką - jeśli tylko jej konsystencja na to pozwala (musi mieć tzw. poślizg). Te wszystkie preparaty stosuje się dodatkowo pod krem do masażu.

Przed wykonaniem masażu oceniany jest stan skóry, by wykonać właściwy masaż. I tak na przykład na młodszą skórę można działać silniej, natomiast jeśli skóra jest zwiotczała, nie wykonuje się zbyt silnego rozcierania, tylko głaskanie i oklepywanie. W przypadku skóry z rozszerzonymi naczynkami pod krem z arniką dodaje się np. ampułkę wzmacniającą, a sam masaż jest delikatniejszy. Aby intensywnie nawilżyć skórę, można też zrobić hydromasaż pod wapozonem (pod parą) - na żel do masażu długotrwale nawilżający.



Przeciwwskazania do wykonywania masażu:


Podział ruchów masażu

Głaskanie - powolne, systematyczne, miękkie i łagodne ruchy wykonywane palcami lub całą dłonią. Głaskanie stosuje się kilkakrotnie w czasie trwania masażu.

Oddziaływanie głaskania:
Rozcieranie - polega na wykonywaniu szeregu krótkich, precyzyjnych ruchów (kółek, zygzaków, pętli) zgodnie z przebiegiem mięśni, bez rozciągania skóry.

Stosuje się głównie w celu:
Ugniatanie - wykonywane może być opuszkami palców (mniejsze powierzchnie), całymi dłońmi lub ich krawędziami. Istnieje wiele technik ugniatania w zależności od rodzaju masażu - skubanie, mieszanie (gniecenie), szczypanie, przecinanie (ruchy nożyczek)

Ugniatanie powoduje:
Oklepywanie - (klepanie , siekanie) istnieje wiele metod i odmian oklepywania. Może być wykonywane poszczególnymi palcami lub innymi częściami dłoni, lub całą dłonią (ruchy szczypiące, opukujące, siekające, w formie łódeczki).

Oklepywanie stosuje się:
Wibracja (wstrząsanie) - podlegają mu nerwy. Opuszki (lub poduszeczki) palców leżą na przebiegu nerwu. Nagły skurcz i rozluźnienie mięśni ręki osoby masującej powoduje drgania. Wymaga dużej precyzji i umiejętności osoby wykonującej, można wspomóc się specjalistycznymi aparatami wibracyjnymi.

Oddziaływanie wibracji:

DRENAŻ LIMFATYCZNY


Drenaż limfatyczny to specjalny rodzaj masażu pobudzający krążenie limfy, co z kolei pobudza czynności gruczołów w organizmie ludzkim. Ułatwia on przemianę materii i wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii, czyli toksyn. Jest to specyficzny rodzaj masażu typu ucisku i zwolnienia.

Drenaż limfatyczny stosujemy w celu: Refleksoterapia twarzy jest pomocna przy zaburzeniach na tle emocjonalnym i psychicznym. Istnieje 6 grup węzłów chłonnych na szyi


Węzły chłonne głowy i szyi




ABC DRENAŻU

Wskazania:

Przeciwwskazania:


Cennik
MASAŻ KLASYCZNY TWARZY
I DRENAŻ LIMFATYCZNY ....................................... 50zł